Archives

Post Widget 1

Heath Tips

  • In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a
  • Fringilla vel, aliquet nec, vulputateDonec pede justo,  eget, arcu. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo.Nullam dictum felis eu pede mollis pretium.

Post Widget 2

Βενιζέλεια-Χανιά 2024: Δυνατές συμμετοχές σε μια ακόμη αγωνιστική πρόκληση

Βενιζέλεια-Χανιά 2024: Δυνατές συμμετοχές σε μια ακόμη αγωνιστική πρόκληση

 

Οι καλύτεροι Έλληνες αθλητές στίβου με τους πρωταθλητές από 27 χώρες την Κυριακή 19 Μαΐου στα Χανιά.

  • Το πρόγραμμα και οι κορυφαίοι αθλητές.

Στο διεθνές μίτινγκ  στίβου «Βενιζέλεια – Χανιά» που διοργανώνουν  Α.Ο. Χανίων «ο Κύδων» και  Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος, με την έγκριση του ΣΈΓΑΣ και  συνδιοργανωτές: την Περιφέρεια Κρήτης, το Δήμο Χανίων, το Δήμο Πλατανιά, την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ Κρήτης, το ΕΒΕ Χανίων, το ίδρυμα Ερευνών και Μελετών «Ελευθέριος Βενιζέλος» και με την υποστήριξη του Ε.Α.Κ. Χανίων, αλλά και μεγάλου αριθμού φορέων, επιχειρήσεων και οργανισμών, οι πρωταθλητές από 27 χώρες θα προσφέρουν στους φιλάθλους του στίβου ένα εξαιρετικό θέαμα. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 19 Μαΐου με ώρα έναρξης στις 16:45 στο εθνικό στάδιο Χανίων.

Οι Έλληνες πρωταθλητές και πρωταθλήτριες με τις καλλίτερες επιδόσεις που θα συμμετέχουν σε κάθε αγώνισμα είναι:

Ανδρών:

100μ:, Μυριανθόπουλος Βασίλης, Παναγιωτόπουλος Νίκος, Παπαμαργαρίτης Βασίλης, Χάιδας Ορέστης, Ζήκος Κώστας, Βοσκόπουλος Γιάννης, Εμπέογλου Νίκος

1.500μ: Γεωργίου Ανδρέας, Διακοστεφανής Σέργιος, Ιωάννου Ορφέας, Μαζαρίδης Γιώργος, Λιγώνης Θανάσης, Μαθιόπουλος Παναγιώτης,

110μΕμπ:Δουβαλίδης Κώστας, Ρούμτσιος Χρήστος, Καμαρινός Γιάννης, Καραγιώργος Ευθύμης,

Τριπλούν:Τσιάμης Δημήτρης, Πανταζής Ανδρέας, Ανδρικόπουλος Νίκος, Αθανασίου Αλέξανδρος, Κουτσογάκης Χρήστος

Σφυροβολία: Φραντζεσκάκης Χρήστος, Αναστασάκης Μιχάλης, Μενγκλέμπεη Ιβάν, Ζάλτος Κώστας, Κορακίδης Ιωάννης, Μέμα Μαρκέλο

Σφαιροβολία: Μουζενίδης Οδυσσέας, Λατιφλάρι Αναστάσιος, Οικονόμου Αθανάσιος Ανίβας, Μαυροδόντης Θεοφάνης

Γυναικών:

100μ: Τσουκάλα Δήμητρα, Μπάρτζου Άννα, Μιχαηλίδου Στέλλα, Μπερν Αλάνα, Άνθη Παρασκευή, Μαντά Πολυτίμη

200μ:Σπανουδάκη Ραφαέλα, Αναστασίου Άρτεμις, Τσουκαλά Δήμητρα, Πολίτη Κορίνα.

100μΕμπ:Πεσιρίδου Ελισάβετ,  Ιωσιφίδου Σοφία, Καμπερίδου Σοφία, Νεαμωνίτη Μάρθα

400μΕμπ:, Μιτσιούλη Παρασκευή, Καραγιάννη Ολυμπία, Ζενέγια Λάουρα,

Ύψος:Δόση Παναγιώτα, Γκούσιν Τατιάννα, Ζάκα Ιωάννα, Χριστογεώργου Ελευθερία

ΕπιΚοντώ:Κυριακοπούλου Νικολέτα, Πόλακ Έλενα, Αδαμοπούλου Αριάδνη

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

VENIZELIACHANIA 2024

TIMETABLE –  ΩΡΟΛΟΓΙΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

SUNDAY – ΚΥΡΙΑΚΗ, 19 May 2024

StartTime / Ώρα έναρξης Αγώνισμα Μ/W – A/Γ Τελικός / τελικές σειρές

Final / FinalHeats

16:40 Hammer Throw / Σφυροβολία Men / Ανδρών Τελικός / Final
16:45 OPENING CEREMONY /

ΕΠΙΣΗΜΗ  ΕΝΑΡΞΗ

16:55 PoleVault / Άλμα επί Κοντώ Women / Γυναικών Τελικός / Final
17:00 110mHurdles / 110μ. με Εμπόδια Men / Ανδρών Final Heat 1 /

ΤελικήΣειρά 1

17:07 110mHurdles / 110μ. με Εμπόδια Men / Ανδρών Final Heat 2 /ΤελικήΣειρά 2
17:25 100mHurdles / 100μ. με Εμπόδια Women / Γυναικών Τελικός / Final
17:35 HighJump / Άλμα σε Ύψος Women / Γυναικών Τελικός / Final
17:40 100m / 100μ. Women / Γυναικών Final Heat 1 /ΤελικήΣειρά 1
17:46 100m / 100μ. Women / Γυναικών Final Heat 2 /ΤελικήΣειρά 2
17:55 100m / 100μ. Men / Ανδρών Final Heat 1 /ΤελικήΣειρά 1
18:01 100m / 100μ. Men / Ανδρών Final Heat 2 /ΤελικήΣειρά 2
18:07 100m / 100μ. Men / Ανδρών Final Heat 3 /ΤελικήΣειρά 3
18:10 Shot Put / Σφαιροβολία Men / Ανδρών Τελικός / Final
18:20 Triple Jump / Άλμα Τριπλούν Men / Ανδρών Τελικός / Final
18:20 400mHurdles / 400μ. με Εμπόδια Women / Γυναικών Τελικός / Final
18:35 1.500m / 1.500μ. Men / Ανδρών Τελικός / Final
18:50 200m / 200μ. Women / Γυναικών Final Heat 1 /ΤελικήΣειρά 1
18.56 200m / 200μ. Women / Γυναικών Final Heat 2 /ΤελικήΣειρά 2

 

Facebooktwitterlinkedininstagramflickrfoursquaremail

 

Creta Voice

Δείτε Επίσης

Μπορεί να σας ενδιαφέρει x